Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu maaelukomisjoni aseesimees Aleksei Lotman ja komisjoni liige Imre Sooäär kohtusid täna Uus-Meremaa erisaadikuga kaubandus- ja põllumajandusküsimustes Alistair Polson’iniga. Kohtumisel viibis ka Uus-Meremaa suursaadik Philip Griffiths.

Kohtumisel arutati Eesti ja Uus Meremaa põllumajandustoetustega seotud kogemusi ja põllumajanduse keskkonnamõjusid.

„Eestis, nagu mujalgi Euroopas on põllumajanduse ajalugu suurusjärgu võrra pikem kui Uus Meremaal. Seetõttu on siin märkimisväärne osa maastikulisest ja bioloogilisest mitmekesisusest seotud traditsioonilise põllumajandusmaastikuga,” tõdes Lotman Eesti erisusele osutades.

Mõlemad pooled olid ühel meelel, et vaatamata Euroopa ja Uus-Meremaa erinevustele, et Euroopa Ühise Põllumajanduspoliitika reformi tuleb kiirendada ja vaja on vähendada turgu moonutavaid toetusi.

Alistair Polson on Eestis oma laiema Euroopa visiidi raames, et kõnelda Uus-Meremaa põllumajanduspoliitika kogemustest ning ühistest huvidest. Lisaks Riigikogu maaelukomisjoni liikmetele kohtutakse ka põllumajandusministeeriumi Eesti Maaülikooli, Põllumajandus-Kaubanduskoja ning tootjate liitude esindajatega.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside