Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Arutusele tulevad rukki kasvatamisega seotud aktuaalsed probleemid.

Riigikogu maaelukomisjon korraldab Toompea lossis 16. märtsil kell 16 rukki kasvatamise teemalise ümarlaua, kuhu on kutsutud Eesti Rukki Seltsi liikmed, põllumehed ja teadlased, poliitikud ja eksperdid.

Maaelukomisjoni esimees Jaanus Marrandi märkis, et viimastel aastatel on rukki kasvatamine Eestis oluliselt vähenenud: 2003. aasta sügisel külvati rukist üksnes 9000 ha. See on ajaloo väikseim külvipind ja ei võimalda enam eestlastel süüa omamaist leiba. Seni rakendatud abinõu kahekordse teraviljatoetuse näol ei ole andnud tulemusi. Liitumine EL-ga toob kaasa olulise majanduspoliitilise muutuse, mille mõju rukki kui leivavilja kasvatamisele ei osata veel prognoosida.

Maaelukomisjoni esimees tundis muret, et esmakordselt meie põllumajanduse ajaloos on kujunemas olukord, kus Eesti ei suuda ennast enam leivaviljaga varustada. Kujunenud olukord nõuab asjalikku arutelu võimalikest meetmetest, mis aitaksid olukorda muuta. Loodame, et ümarlaud suudab pakkuda konkreetseid lahendusi. Osalejate asjatundlikkus lubab oodata, et pakutavad lahendused jõuavad ka tegelikku Eesti põllumajanduspoliitikasse.

Lisainfo: Merle Kruusimägi, 6316501

Tagasiside