Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu maaelukomisjon kohtus täna Eestis 3-päevasel visiidil viibiva Hiina Rahvakongressi põllumajandus- ja maaelukomitee delegatsiooniga eesotsas delegatsiooni juhi, komitee aseesimehe Sun Wensheng’iga.

Sun Wenshengi sõnul on nende visiidi eesmärgiks tutvuda Eesti põllumajanduse viimaste aastate arenguga, aga ka talupidamispraktikaga.
Hiina delegatsioon rõhutas kohtumisel põllumajanduse tähtsust kogu Hiina majanduses andes ülevaate Hiina põllumajanduse süsteemist ja saavutustest viimastel aastatel, samuti valitsuse meetmetest põllumajanduse elavdamiseks.
Maaelukomisjoni esimees Kalev Kotkas tutvustas lühidalt Eesti maapiirkondade arengut ning sellega seotud seadusandlust. Kotkas tunnustas Eesti-Hiina kahepoolseid suhteid märkides, et tunneb heameelt selle üle, et suhted on jõudnud parlamendikomisjonide tasandile.
Hiina rahvasaadikud tundsid huvi Eestis läbiviidud maaelu puudutavate reformide vastu. Samuti räägiti ülemaailmse majanduskriisi mõjudest nii Eesti kui Hiina majandusele. Hiinlased tunnistasid, et kriisi tõttu on peamiselt kannatanud nende ekspordisektor. Külalised teavitasid, et Hiina valitsus on tarvitusele võtnud majanduse stimuleerimise paketid, senisest enam pööratakse tähelepanu investeeringutele ning siseturu vajadustele, samuti tervishoiu- ja sotsiaalkindlustussüsteemile.
 
Hiina delegatsiooni võttis vastu ka Riigikogu aseesimees Keit Pentus, kes andis põgusa ülevaate Eesti maksusüsteemist ning informeeris külalisi Eesti püüdlustest liituda peatselt eurotsooniga. Pentus avaldas ka arvamust, et Eesti ja Hiina võiksid teha koostööd energiasektoris rõhutades Eesti-poolse oskusteabe olemasolu põlevkivi kasutamise vallas.
Pentuse sõnul on Riigikogu Eesti-Hiina parlamendirühm üks aktiivsemalt tegutsevaid parlamendirühmi, kes on andnud suure panuse Eesti ja Hiina parlamentaarsete sidemete arendamisele. Eesti-Hiina parlamendirühm eesotsas esimehe Kalev Kalloga kohtus täna Hiina delegatsiooniga ametilõunal.
 
Homme kohtub Hiina delegatsioon põllumajandusminister Helir-Valdor Seederiga. Külastatakse talusid Oisus, Türil, Põlulas, Rägaveres, Simunas.
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside