Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu maaelukomisjoni esimees Ivari Padar kutsub 25. juulil kokku komisjoni erakorralise istungi, et arutada riigireformi tervikliku kava puudumisest tulenevaid probleeme, mida ilmestab Maanteeameti plaan vähendada juba lähiajal teenuste regionaalset kättesaadavust.

Komisjoni istungil osalevad ka riigihalduse minister Arto Aas ja maavanemate esindajad.

Padar selgitas, et tänaseks on vastu võetud haldusreformi seadus, mis on vaid üks osa kavandatavast riigireformist. „Selge on, et reformida ei tohi uisapäisa. Maanteeameti poolt välja käidud ühe ametkonnapõhine, nõrgalt argumenteeritud ja kokkuleppeid eirav lahendus on selge ohumärk ning vajab kiiret sekkumist ka seadusandja tasandil,” rõhutas Padar. Tema sõnul sai haldusreformi seadus rohelise tule just selle eeldusega, et tulevikus tehtavad muudatused kaalutakse rahulikult läbi ning viiakse ellu kompleksselt.

Maaelukomisjoni istungil arutatakse, kuidas on planeeritud tänasel päeval muu halduskorraldus, kuidas on tagatud erinevate riigiteenuste piirkondlik kättesaadavus tulevikus ning kuidas tagab riigihalduse minister reformide terviklahenduste välja töötamise. Padari sõnul on teema käsitlemine oluline ning istungil osalejate ring võib veelgi laieneda. „Ootame selgitusi eelkõige riigihalduse ministrilt,” märkis Padar.

Lisainfo: Ivari Padar, 513 1851

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
T: 6316351, 5190 2837
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside