Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu maaelukomisjoni esimehe Ivari Padari sõnul on künnimeister Kaspar Järvala ja tema meeskonna võit Venemaal Tjumenis toimunud viiendatel avatud künnivõistlustel väärt tunnustust. Meistritiitel tuli kõige kvaliteetsema klassikalise künni eest.

Padari hinnangul näitas Raplamaal Kehtnast pärit Kaspar Järvala kõrget künnimeisterlikkuse taset, mis pälvis võistlustel üldist tähelepanu. Tema arvates vajaks klassikaline künd ka Eestimaal enam tähelepanu.

„Klassikaline künd on meistritöö. Ja kuigi viimastel aastatel on selle kõrval palju kasutatud ka muid erinevaid minimeeritud mullaharimise viise, siis on see tõuseb tulevikus kindlasti taas rohkem au sisse. Seda eriti olukorras, kus käib elav arutelu glüfosaatide kasutamise üle. Künnipõhine mullaharimine nimelt kasutab märgatavalt vähem keemilisi taimekaitsevahendeid,“ ütles Padar.

Padari sõnul tuleb Eesti künnimehe silmapaistvat saavutust esile tõsta, et hoida au sees ja tutvustada laiemalt klassikalisi künnivõtteid ning korraldada ka sellel alal künnivõistlusi.

„Soovin selleks kõigile Eesti künnimeistritele edu ja innustagu selleks saavutatud rahvusvaheline edu,“ ütles Padar.

Lisainfo: Ivari Padar, 513 1851

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
T: 6316351, 5190 2837
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

 

 

 

 

 

 

Tagasiside