Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu maaelukomisjoni tänasel istungil keskendutakse toiduainete hinnatrendile, mis on viimaste kuude lõikes olnud jätkuvalt tõusuteel.

Maaelukomisjoni esimehe Aivar Koka sõnul vajab toiduainete hinnatrend analüüsi, et saada selgus, kuidas see mõjutab meie tarbijaid ja põllumajandustootjaid. „Hinnatõusuga ei kaasne sageli tootjatele makstava tasu suurenemine. Kas ümbertöötlejad ja kaubandus lõikavad hinnatõusust ära suurema osa või on probleem kusagil mujal,“ ütles Kokk. Tema sõnul on vaja tuua selgus hinna muutustega seotud asjaoludele, et tagada tootjatele õiglase tasu maksmine. Samuti soovime teada, kas Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri väide, et mõnes Euroopa osas müüakse inimestele madalama kvaliteediga toitu kui teises, hoolimata sellest, et pakend ja kaubamärk on sama, vastab tõele ja millisesse Euroopa ossa jääb siis Eesti.

Maaelukomisjon on tänasele istungile kutsunud olukorda analüüsima Eesti Konjunktuuriinstituudi AS direktori Marje Josingu, Maaeluministeeriumi, Eesti Kaupmeeste Liidu, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja ja Eesti Toiduainetööstuse Liidu esindajad.

Lisainfo: Aivar Kokk, 503 0954

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

 

 

 

 

Tagasiside