Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu maaelukomisjon sai tänasel erakorralisel istungil maaeluminister Urmas Kruuselt ülevaate 15,8 miljoni eurosest lisarahastusest, mille valitsus on otsustanud põllumajandussektorile eraldada, et leevendada Covid-19 viirusest tingitud kahjusid.

Maaelukomisjoni esimees Tarmo Tamm avaldas heameelt, et ühise pingutuse tulemusel saab põllumeestele eraldatud sedavõrd korralik toetus. „See on põllumeestele jätkuvas kriisis suureks abiks,“ lausus Tamm. „Loodetavasti aitab kõige rängemini mõjutatud sektoritele antav erakorraline abi tagada, et maale jäävad töökohad alles,“ lisas esimees.

Komisjoni aseesimees Merry Aart ütles, et põllumeestele ja maal tegutsevatele ettevõtetele on toetus väga oluline. „Lisarahast on enam kasu, kui on hoolikalt läbi mõeldud, kuidas ja kellele seda antakse. Oluline on, et toetus jõuaks eelkõige nendeni, keda koroona kõige rohkem puudutas,“ ütles ta. Aart toonitas, et tagatud peab olema aus konkurents.

Maaeluminister Urmas Kruuse sõnul kasvab põllumajandussektorile suunatud erakorraline toetus 12 miljonilt 15,8 miljonile eurole ja lisaraha selleks tuleb Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) omavahenditest. Erakorralise abi algse eelarvega võrreldes said raha juurde sea-, maasika- ja maheteraviljakasvatus ning toetatavate sektorite nimekirja lisati mahemunakana- ja vutikasvatus.

Erakorralist toetust makstakse jaotusettepaneku järgi piimakarjakasvatajatele 4,3 miljonit, seakasvatajatele 3,67 miljonit, veisekasvatajatele 2,2 miljonit ning lamba- ja kitsekasvatajatele 700 000 eurot. Köögiviljasektorile on ette nähtud 530 000, maasikakasvatajatele 1,65 miljonit, kartulikasvatajatele 1,13 miljonit, maheteraviljale 1,5 miljonit, mahemunakanadele 100 000 ja vuttidele 25 000 eurot.

Taotlusi on plaanis vastu võtta e-PRIA kaudu 15.–22. märtsini ja toetused tuleb välja maksta selle aasta jooksul.

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6592, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside