Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu konverentsisaalis toimub esmaspäeval, 2. oktoobril kell 14.00–16.00 kohtumine Euroopa Toiduohutusameti peadirektori Bernhard Urli ja teda saatva kõrgetasemelise delegatsiooniga.

Viimastel aastatel on Eestis teravalt päevakorras olnud mitmed toiduohutusega seotud teemad, nagu glüfosaati sisaldavate taimekaitsevahendite kasutamine ja nende mõju toidule, GMOd, mesilaste tervis ning Sigade Aafrika katk.

Maaelukomisjoni esimees Aivar Kokk märkis, et Eestis aktuaalsed toiduohutuse tagamise küsimused on kavas tõstatada eesseisval kohtumisel. Maaelukomisjonis on järjepidevalt tähelepanu keskmes toiduohutusega seotud teemad, et tarbijatele oleks tagatud tervislik toit.

„Euroopa Toiduohutusameti langetatud otsused on sageli kutsunud esile laiaulatusliku diskussiooni, sest kasutatud uuringute sisu ja nende aluseks olevad andmed pole tihti piisavalt avalikustatud. Kohtumisel soovime saada teavet, kuidas sünnivad riskihinnangud toiduainetele,“ ütles Kokk.

EFSA juhid eesotsas peadirektori Bernhard Urliga annavad poliitikutele ja huvigruppidele selgitusi ameti tegevuse põhimõtete, riskide hindamise protsessi ning kommunikatsiooni korralduse kohta.

EFSA peamiseks ülesandeks on anda sõltumatuid teadusuuringutel põhinevaid nõuandeid toiduga seotud riskide kohta. Need nõuanded on aluseks toiduohutuse valdkonna Euroopa õigusaktide, eeskirjade ja poliitika kujundamisel ning nende nõuannete eesmärk on aidata kaitsta tarbijaid toiduga seotud riskide eest.

Maaelukomisjon ootab kohtumisele EFSA tööga seotud ja sellest huvitatud isikuid, organisatsioone ja ühendusi. Kohtumisel osalemine annab hea võimaluse otseallikast teada saada miks, kellele ja kuidas EFSA teaduslikke riskihinnanguid koostab, kuidas tagab nende sõltumatuse, teaduslikult kõrge taseme ja usaldusväärsuse.

Kohtumisele registreerimine on avatud kuni 28. septembri kella 16-ni.

Täiendava info, sh kohtumise programmi ja registreerimisvormi, leiate  siit.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside