Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu maaelukomisjon on esmaspäeval ja teisipäeval visiidil Lõuna-Eestis, kus koos Maaeluministeeriumi esindajatega kohtutakse Leedu Seimi maaelukomisjoni, Põllumajandusministeeriumi ja põllumajandusametite delegatsiooniga.

Kõne all on riikide põllumajanduse ja maaelu probleemid.  Ühiselt otsitakse lahendusi, kuidas aidata põllumajandustootjatel välja tulla madalseisust ja kuidas luua maaelu arendamiseks soodsamad tingimused.

Maaelukomisjoni esimees Ivari Padar märkis, et  koostööd Leedu Seimi sõsarkomisjoniga otsustati tihendada käesoleva aasta alguses toimunud messil Grüne Woche. „Leedu ja Läti kolleegid on meie lähimad partnerid, kellega teeme koostööd ning arutame põllumajanduse ja maaelu probleeme nii omavahel kui ka ELi tasemel,“ ütles Padar. „Varasemalt oleme omavahelise koostöö tulemusena saavutanud häid tulemusi nii ELi ühise põllumajanduspoliitika ressursside jagamise kui ka tingimuste vallas.“  Padari sõnul on Lõuna-Eestis toimuval kohtumisel tähelepanu keskmes olukord põllumajanduses tervikuna. „Erilist tähelepanu pöörame piimatootmise ja seakasvatuse raskele olukorrale,“ ütles Padar. Leedu delegatsioonile on Eesti külaskäik jätkuks nende Läti visiidile.

Lisaks kolleegidega kohtumisele on Leedu delegatsiooni külaskäigu kavas ka tutvumine Lõuna-Eesti talude tegevusega.

Maaelukomisjonist osalevad kohtumisel komisjoni esimehe Ivari Padari kõrval komisjoni liikmed Siret Kotka, Tanel Talve, Arno Sild, Martin Repinski ja Terje Trei.

Lisainfo: Ivari Padar, 513 1851

Riigikogu pressiteenistus

Gunnar Paal,
T: 6316351, 5190 2837
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

 

 

 

 

Tagasiside