Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu maaelukomisjoni tänasel istungil käsitletakse Rail Balticu projekti hetkeseisu, käesoleva aasta tegevusi ja maakonnaplaneeringutega seotud küsimusi.

Eesti, Läti ja Leedu valitsuste vahelise Rail Balticu arendamise kokkuleppe ratifitseerimise seaduses on kirjas, et iga-aastase riigieelarve seaduse lisana esitatakse Rail Balticu investeeringute planeerimise juurde Rail Balticu Eesti osa ehitamise tegevuskava eelarveaastal. Planeeritavad investeeringud tuli näidata objektide lõikes nende eeldatava maksumusega. Seda kahjuks tehtud ei ole ja seoses sellega soovime me saada ülevaadet Rail Balticu hetkeseisust. Samuti soovime saada teavet, kuidas mõjutab Rail Balticu ehitustegevusi Tallinna halduskohtusse esitatud kaebused sooviga peatada maakonnaplaneeringud“ ütles maaelukomisjoni esimees Aivar Kokk.

Kokk selgitas, et Riigikogu menetluses on kinnisasja avalikes huvides omandamise seaduse eelnõu (598 SE), mis näeb ette soodustada maaomanikuga kokkuleppele jõudmist ja seeläbi kiirendada avalikes huvides rajatise valmimist. Nähakse ette kiirmenetlus väga väikeste äralõigete puhul ning täiendavad hüvitised maaomanikule, kui saadakse kokkuleppele. Lisaks saab edaspidi maaomanikule pakkuda omandamise tasu asemel erinevaid alternatiive nagu kinnisasja vahetamist või maakorralduse ehk kinnisasja piiride muutmise menetlust. Lisaks hüvitatakse maaomanikele asjaajamiskulu. Kinnisasjade vahetamisel lähtutakse põhimõttest, et vahetatavad kinnisasjad peavad olema oma kasutusotstarbelt sarnased ning asuma sarnases turupiirkonnas.

Istungile on kutsutud Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Rahandusministeeriumi, Rail Baltic Estonia OÜ, kodanikuühenduse Avalikult Rail Balticust esindajad ja Kohila Vallavalitsusest.

Maaelukomisjoni istungist on veebiülekanne.

Lisainfo: Aivar Kokk, 503 0954

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside