Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Maaelukomisjon arutas oma tänasel istungil ühistranspordi pileti hinna ja erisoodustuse temaatikat ning otsustas algatada tulumaksuseaduse muutmise, mille kohaselt ei loeta erisoodustuseks tööandja kulutusi töötajate tööle- ja kojusõidu ühistranspordi pileti hinna hüvitamiseks.

Maaelukomisjoni esimehe Aivar Koka sõnul käsitles komisjon ühistranspordiga seotud küsimusi mitmel omal istungil. Arutelu tulemusena sündis arusaam, et tööandja kulutused töötajate tööle- ja kojusõidu kompenseerimisel ei peaks maksustama erisoodustusmaksuga. Olukorra muudab vastuoluliseks 1. juulist rakenduv võimalus kasutada avaliku teenindamise lepingu alusel osutatavat tasuta bussivedu, samal ajal aga jätkatakse olemuslikult täpselt sama otstarvet täitva teenuse maksustamist erisoodustusmaksuga, kui tööl käiv inimene on tasuta avaliku bussiliini puudumisel sunnitud töökoha ja kodu vahel liikumiseks kasutama kommertsliini. „Tegu on olulise muudatusega, mis annab võimaluse tagada tööl käijatele soodsamad tingimused. Kaudselt toetaks eelnõuga tehtav muudatus ka kommertsliinide jätkumist ja olemasoleva liinivõrgustiku toimimist. Seaduse eesmärk on jätta erisoodustuse alt välja kulutused, mida tööandja teeb hüvitamaks töötajatele nende tööl käimisega seotud ühistranspordi pileti hind. Erand ei kehti taksoveo kohta,“ selgitas Kokk.

Maaelukomisjoni aseesimees Urmas Kruuse pidas oluliseks, et asjaajamine ei muutuks tööandja jaoks ülemäära koormavaks. „Muudatus suurendab töötajate mobiilsust ja hõivet maapiirkonnas. Tuleb aga analüüsida, kas muudatus ei suurenda tööandja bürokraatiat ega Maksu- ja Tolliameti järelevalvekoormust,“ ütles Kruuse.

Maaelukomisjon otsustas algatada nimetatud probleemi lahendamiseks tulumaksuseaduse § 48 lõike 51 muutmise eelnõu.

Lisainfo:
Aivar Kokk: 503 0954
Urmas Kruuse: 5627 9860

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside