Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Kantselei andis seitsmendat korda välja August Rei parlamendiuuringu stipendiumi. Stipendiumi asutamise eesmärk on edendada parlamendialast teadustööd. See antakse parlamendi-, parlamentarismi- või Eesti parlamentaarsete kogude alase magistri- või doktoritöö kirjutajale. Stipendiumikomisjon leidis, et Lukas Pukelis ja Märten Veskimäe on sobilikud kandidaadid ja otsustas sel aastal välja anda kaks stipendiumi.

Tartu Ülikooli politoloogia doktorant Pukelis valis doktoritöö teemaks „Mitteametlikud vastastikuse järelevalve mehhanismid koalitsioonivalitsuses“ ja tema juhendaja on prof Vello Pettai. Tartu Ülikooli võrdleva poliitika magistrandi Veskimäe töö teema on „Seadusloome funktsiooni jaotus täitev- ja seadusandliku võimu vahel“. Magistritöös analüüsib Veskimäe valitsuste esitatud eelnõude parlamendieelse ja parlamendis menetlemise etapi vahelisi seoseid. Tema töö juhendaja on Tartu Ülikooli riigiteaduste instituudi teadur (ja ühtlasi esimene August Rei stipendiaat) Mihkel Solvak.

Iga-aastaselt välja antava stipendiumi asutas Riigikogu Kantselei 2008. aastal. Koos käesoleva aasta stipendiaatidega on August Rei parlamendiuuringu stipendiume määratud juba üheksale magistri- või doktoritöö kirjutajale. Nendest kuuel on oma töö edukalt kaitstud. Loodame, et parlamendiuuringu konkurss innustab noori uurijaid ka edaspidi ning aitab ühtlasi kaasa meie parlamendi tegevuse ja ajaloo uurimisele ning väärtustamisele.

August Rei (1886-1963) oli Asutava Kogu liige ja esimees selle kokkutulemisest saadik 23. aprillil 1919 kuni tegevuse lõpetamiseni. Aastatel 1920–1937 oli Rei I-V Riigikogu liige ning ajavahemikus 9. juuni 1925 – 22. juuni 1926 II Riigikogu esimees.

Lisateave: www.riigikogu.ee või [email protected]

 

Riigikogu pressiteenistus

Tagasiside