Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee võttis täna vastu resolutsiooni Balti mere regiooni arengust, mille esitas soomlane Antti Kaikkonen

Aleksei Lotman esitas assamblee keskkonnakomitee nimel kaasettekande ja rida muudatusettepanekuid. Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel esines debatil Euroopa Rahvapartei fraktsiooni nimel.
 
Mõlemad rõhutasid, et regiooni majandusliku potentsiaali avamine peab käima käsikäes keskkonnaprobleemide tõhusa lahendamisega. Riskidena nimetasid Eesti saadikud naftalekke ohtu, tankerite olukorda ning Nord Streami rajamisega seotud keskkonnariske. Nii Eesti, Leedu kui ka Soome esindajad tõid debatil esile Teise maailmasõja järel Balti mere põhja uputatud keemiarelva, mis muudab merepõhja eriti haavatavaks. Vene delegatsiooni esindaja Valeri Sudarenkov väitis, et Nord Stream on täiesti ohutu, kuna seda olevat kinnitanud Vene Föderatsiooni president Dmitri Medvedjev. Sellele vaatamata läks Nord Streami ohtudele viitav muudatusettepanek assamblees läbi suure ülekaaluga.
 
Herkel rõhutas majandusolukorrast kõneldes, et regioon tervikuna on päris hästi toime tulnud majanduskriisiga ja tõi muuhulgas välja näite Eesti vastuvõtmisest eurotsooni liikmeks.
 
Lisainfo:
Andres Herkel, 5056540
Aleksei Lotman, 5060879
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside