Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

On lõppemas akrediteerimine NATO Parlamentaarse Assamblee kevadistungile, mis toimub 25.-28. maini Tallinnas, Swissôtelis. Akrediteeritud ajakirjanikele on 4 päeva jooksul avatud assamblee komiteede istungid, plenaaristung ning pressikeskus. Akrediteerimata pole võimalik kohapeal assamblee tööd kajastada.

NATO PA kevadistungist võtab osa ligikaudu 300 parlamendisaadikut 28 NATO liikmesriigist. Koos vaatleja- ja assotsieerunud riikide ning rahvusvaheliste organisatsioonide esindajatega on Tallinna oodata umbes 600 külalist. Plenaaristungil ja komiteede istungite päevakorras on julgeolekuküsimused Lähis-Idas ja Põhja-Aafrikas. Arutatakse samuti NATO tulevikku, suhteid rahvusvaheliste organisatsioonidega ning küberjulgeolekut ja arukat kaitsepoliitikat. Avapäeval leiab aset ka NATO PA-Venemaa Nõukogu istung, millest võtab osa Vene Riigiduuma delegatsioon.

26. ja 27. mail peavad Swissôtelis istungeid PA alalised komiteed. Ettekannetega esinevad seal Eesti kaitseminister Urmas Reinsalu, välisminister Urmas Paet ja kaitseväe juhataja Riho Terras.

Plenaaristungil 28. mail esinevad kõnega Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves, Riigikogu esimees Ene Ergma, NATO PA president Karl Lamers ja NATO asepeasekretär Alexander Vershbow.

Avapäeval, 25. mail kell 11 annavad algavast istungist pressikonverentsi Eesti NATO PA delegatsiooni juht Marko Mihkelson ning NATO PA peasekretär David Hobbs.

Akrediteerimise ankeet on kättesaadav siin. Täidetud ankeet ning foto tuleb eraldi failina saata aadressil: [email protected] (tel 6316351).

Kevadistungi pressiprogramm ja pressi töövõimalused on lugeda Riigikogu NATO PA veebilehel.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside