Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna moodustati Riigikogu polaar- ja kliimauuringute toetusrühm. Rühma esimeheks valiti Tarmo Kõuts ning aseesimeesteks Kristiina Ojuland ja Mart Jüssi. Saadikurühma kuuluvad Aleksei Lotman, Mart Nutt, Urmas Reinsalu, Aivar Riisalu, Marek Strandberg, Toivo Tootsen ja Toomas Trapido.


Rühma algatajad on seisukohal, et keskkonna- ja kliimajulgeolek on mõisted, mis puudutavad kõiki riike ja teadmine kliimaprotsessidest ei kuulu enam ainuüksi akadeemilise huvi sfääri, vaid sellega on otseselt seotud paljud julgeoleku ja majandusega seotud otsused. Polaaralade uuringule lisab kaalu tõsiasi, et seal toimuvad protsessid suunavad laiemalt kogu maakere ökosüsteemi käitumist.

Algatajate kinnitusel on Riigikogu polaar- ja kliimauuringute toetusrühma eesmärgiks ellu kutsuda arutelusid ja teha koostööd nende teemade läbitöötamiseks Eestis ning kohapealse ja rahvusvahelise koostöö toetamine. Samuti soovivad algatajad moodustada toetusrühma juurde ka asjatundjate nõukoja ja luua eeldused polaar- ja kliimauuringute süsteemsemaks korraldamiseks Eestis.

Kuna Eesti on algatajate kinnitusel liitunud 2001. aastast ka Antarktika lepinguga, siis vajab sellega seonduv temaatika nende hinnangul pädevat poliitilist koordineerimist ja teabevahetust rahvusvahelisel tasemel. Seda rolli võiks nende kinnitusel osalt kanda ka kokku kutsutav saadikurühm.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside