Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna loodi XI Riigikogu Pärnumaa saadikuühendus. Saadikuühenduse esimehe kandidaatideks esitati Reformierakonna fraktsiooni kuuluv Mati Raidma ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni kuuluv Mark Soosaar. Loosi teel tehtud valiku põhjal osutus esimeheks Mark Soosaar ja aseesimeheks Mati Raidma.

„Seitse Pärnumaalt Toompeale valitud rahvaesindajat kavatsevad koordineerida oma tegevust, et anda hoogu Pärnumaad puudutavate suurprojektide elluviimisel. Nendeks on Via Baltica kui eraldatud sõidusuundadega kiirtee rajamine ja ka Rail Baltica kui piirkonna arenguks ülitähtsa raudteeliini ehitamine läbi Pärnu. Pärnumaa saadikuühendus kavatseb juba järgmisel nädalal kohtuda maavanema Toomas Kivimäega, et arutada ka teiste Pärnumaale oluliste probleemide lahendamist,” selgitas ühenduse vajadust Mark Soosaar.  

Kadri Musta ettepanekul otsustati, et igal kevadel valitakse Pärnumaa saadikuühendusele uus esimees. Soosaare sõnul tagatakse nii ühenduse demokraatlik rotatsioon ja iga ühenduse liige saab vastutada Pärnumaa saadikuühenduse aktiivse tegevuse eest.

Lähem informatsioon Mark Soosaar, tel 50 24 947   

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside