Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

OSCE Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni juht Väino Linde osaleb tänasest kuni esmaspäevani (7.-10. oktoober) assamblee sügisistungil Horvaatias Dubrovnikus.  

Arutluse all on regiooni turvalisus, majanduslik koostöö ja konfliktide reguleerimine. Dubrovniku sügisesel parlamentaarsel konverentsil “Kagu-Euroopa regionaalne areng: väljakutsed, võimalused ja väljavaated” ning eriistungil “OSCE roll Mägi-Karabahhia konflikti lahendamisel” osaleb üle 200 parlamendisaadiku enam kui poolesajast riigist.
 
“Tänapäeva reaalsuseks on, et kõik on üksteisest vastastikuses sõltuvuses. Meie rahvaid ja majandusi mõjutavad üha enam maailma eri riikide parlamentide poliitilised otsused,” ütles Eesti delegatsiooni juht. “OSCE väärtushinnangud ja põhimõtted ei sõltu mitte niivõrd väljakutsetest, mis seisavad meie ees vaid poliitilisest tahtest, millega me nendele vastu astume ja koostööd teeme.”
 
Linde arvates on OSCE PA regulaarsed kohtumised parlamentaarse diplomaatia proovikiviks, mis aitavad tõhustada meie vastastikuseid pingutusi, aitamaks OSCEd ja tema liikmesriike. “Arutan oma kolleegidega kindlasti päevakajalisi probleeme ning kinnitan regiooni riikidele toetust nende poliitiliste, julgeoleku-, majandus-, keskkonna- ja inimõigustega seotud probleemide lahendamisel,” lisas ta.
 
OSCE PA koosneb 320 parlamendisaadikust, kes esindavad 55 riiki Euroopast, Kesk-Aasiast ja Põhja-Ameerikast. Lisaks parlamentaarse diplomaatia foorumile tegeleb assamblee valimiste vaatlemise ning rahvusvahelise koostöö tugevdamisega liikmes- ja partnerriikides.
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
 
Tagasiside