Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Montenegros toimuval Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni Parlamentaarse Assamblee (OSCE PA) istungil käsitleti koostööd Vahemeremaadega. 

Vahemeremaad on OSCE partnerriigid regionaalses koostöös. „Euroopa-Vahemere partnerlus tagab julgeoleku Vahemere mõlemal kaldal,“ ütles Eesti delegatsiooni juht Väino Linde .„OSCE Vahemere mõõtme edendamine ja arendamine kindlustab stabiilse arengu Balkanil ja Lähis-Idas,“ lisas ta. 

Linde rõhutas dialoogi ja tolerantsuse tähtsust: „Ühiskond võidab kultuurilise mitmekesisuse läbi, kuid tasakaalus peavad olema nii kodanike õigused kui ka nende kohustused oma riigi ees. Tänapäeva reaalsuseks on, et kõik on üksteisest vastastikuses sõltuvuses. Meie rahvaid ja majandusi mõjutavad üha enam maailma eri riikide parlamentide poliitilised otsused,” ütles Eesti delegatsiooni juht. “OSCE väärtushinnangud ja põhimõtted ei sõltu mitte niivõrd väljakutsetest, mis seisavad meie ees, vaid pigem poliitilisest tahtest, millega me neile vastu astume ja koostööd teeme,“ märkis Linde.  

Montenegros toimuval assambleel osaleb 200 OSCE liikmesmaade parlamendisaadikut, et osaleda Vahemere Foorumi töös, mis sel aastal kannab pealkirja „Tsivilisatsioonide Liit“. 

Sügisistungid on kujunenud tähtsaks OSCE PA töövormiks alates aastast 2002. Eelnevalt on nad toimunud Sloveenias, Maltal, Hispaanias, Kreekas, Itaalias, Kanadas, Horvaatias ja Albaanias. Tegu on foorumiga, kus OSCE parlamendiliikmed jagavad oma kogemusi, annavad nõu, juhendavad, kontrollivad protsesse ja arenguid regioonis. 

Riigikogu pressiteenistus 

 

 

Tagasiside