Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Laupäeval, 22. augustil kell 9 algavad Toompeal Kuberneri aias Balti keti 20. aastapäevale pühendatud üritused vabadustule läitmise tseremoonia ja Balti Assamblee medalite kätteandmisega. Kõnega esinevad Riigikogu esimees Ene Ergma, Tallinna linnapea Edgar Savisaar, Tallinna linnaarhiivi direktor, ajaloolane Küllo Arjakas ning Heinz Valk.

Silmapaistva panuse eest Balti keti algatamisel ja korraldamisel autasustab Balti Assamblee 21 inimest, nende hulgas on kommünikee allkirjastajad Eestist Küllo Arjakas, Arvo Junti, Edgar Savisaar, Mart Tarmak ja Rein Veidemann.

BA tänab oma medaliga ka neid, kes andsid oma panuse Balti ühtsuse tugevdamiseks ja arendamiseks ning toetasid Balti koostööd, aidates igati kaasa Balti keti korraldamisele ja õnnestumisele.

20 aastat tagasi ühendasid Eesti, Läti ja Leedu kaks miljonit inimest oma käed ja hinged ning moodustasid vabaduse tee Tallinnast Vilniusse. BA taaselustab seda mälestust, kandes Balti keti 20. aastapäeva tähistades Toompeal süüdatud vabadustuld 22.-23.augustil läbi kolme Balti riigi. Oma teel annab BA üle ka arvukalt tänukirju kohalikele organisaatoritele maakondades, kust Balti kett toona läbi kulges. Eestis peatutakse Raplas, Türil ja Viljandis.

Tänavu augusti alguseks sai teatavaks, et UNESCO kandis Balti keti “Maailma mälu” registrisse, mis koondab unikaalseid dokumente teostest või sündmustest, mis olulisel määral on mõjutanud maailma. Praegu on selles registris vaid 93 kannet.

Riigikogu pressitalitus


 
 

Tagasiside