Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu I aseesimees Laine Randjärv avas täna Tallinna Ülikoolis soome-ugri päevad, mille raames toimub 10.-30. oktoobrini mitmeid sugulasrahvaid tutvustavaid üritusi.

„Hõimupäevade traditsioon on aidanud kaasa soome-ugri hõimude kultuuri ning traditsioonide teadvustamisele, seeläbi ka uurimisele ja säilitamisele,“ kõneles Randjärv. „Väikerahvaste püsimine ei ole lihtne ning eeldab tugevat seotust oma rahvapärandiga, aga ka kaasajal omakeelsete kirjandusteoste loomist, rahvusmuusika, -tantsu ning traditsioonilise käsitöö viljelemist.“

„Soome-ugri hõimude kestmajäämine on meie endi kätes, meie endi vastutus – kõneleda oma emakeeles, teada oma lugusid ja legende, osata oma laule ja tantse, mäletada oma ajalugu ning anda seda edasi oma lastele,“ rõhutas Randjärv, kelle hinnangul on keel ja kultuur koos erinevate traditsioonidega ühe väikerahva säilimise võti.

„Sugulusrahvastena on meie vastutus ka üksteise abistamine, et kõik meie hõimud püsiksid ning enam ükski ei peaks unustuste hõlma vajuma, nagu seda kahjuks varem juhtunud on,“ pani Randjärv kohalviibijatele südamele ja soovis kõigile visa tahet oma kultuuri säilitamisel.

Soome-ugri päevad toimuvad festivali “Hõimupäevad 2013” raames. Kavas on mitmeid sugulusrahvaid tutvustavaid üritusi – filme, ansamblite kontserte, näituseid rahvarõivastest ja käsitööde väljapanekuid.

Lisainfo: www.fennougria.ee

Riigikogu pressiteenistus
17. oktoober 2013

Tagasiside