Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimehe Laine Randjärve algatusel korraldab Riigikogu naisteühendus täna, laupäeval, 21. aprillil Järlepa haridus- ja kultuurikeskuses vastutustundlike naiste konverentsi, millest võtavad osa ühiskondlikult aktiivsed naised üle terve Eesti. 

Konverentsi eesmärk on ühiselt arutleda Eesti halduskorralduse parendamise üle. Osalejad analüüsivad lahendusvõimalusi lähtudes kohaliku omavalitsuse ametniku, poliitiku, ettevõtja, naise ja ema kogemustest. „Konverents annab suurepärase võimaluse kuulda kõrgetel ametikohtadel töötavate naiste seisukohti,“ selgitas Randjärv. Tema sõnul on osalejate seas nii ministeeriumi- kui omavalitsusjuhtide kogemusega, teaduskraadiga ning teisi ühiskonnas oma tegevusega tunnustuse teeninud naisi. 

„Konverentsi töökorraldus ning osalejate esinduslikkus annavad võimaluse vaadelda ühiskonna arendamise seisukohalt olulisi küsimusi veel käsitlemata vaatevinklist,“ ütles Randjärv. Tema sõnul on kõne all küsimused, mis puudutavad Euroopa Liidu finantsperspektiivi 2014-2020, omavalitsustes teenuste osutamise probleeme, haridusvõrguga seotud temaatikat ning piiriülest koostööd kohalike omavalitsuste vahel lastekaitsega seotud küsimustes. 

Vastutustundlike naiste konverentsil esinevad presidendi õigusnõunik Ülle Madise, Kohtla-Järve aselinnapea Niina Aleksejeva, endine Tartu abilinnapea Karin Jaanson, Raplamaa Omavalitsuste Liidu juht Silvi Ojamuru ja meediaekspert Raul Rebane. 

Lisainfot saab internetist siit: 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside