Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu I aseesimees Laine Randjärv ja Armeenia asevälisminister Zohrab Mnatsakanian arutasid eile, 25. jaanuaril toimunud kohtumisel koostööd kultuuri valdkonnas, jutuks oli ka Eesti ettevõtjate algatusel 12.-16. juunil Jerevanis korraldatav kultuuriüritus „Kõik sõidavad Jerevani“, mille lõplik programm on veel koostamisel, kuid Eesti esindajate seas astuvad lavale näiteks Hortus Musicus ja Tõnis Mägi. 

„Ajalooliselt on välja kujunenud traditsioon, et paljud Armeenia päritolu silmapaistvad teadlased, arstid ja kultuuritegelased on õppinud Tartu Ülikoolis,“ rõhutas Laine Randjärv, tuues esile Eesti ja Armeenia kultuuri- ja haridussidemeid. Ta lisas: „On teada, et aastatel 1830-1836 õppis Tartus uue armeenia kirjanduse ja kirjakeele rajaja Hatšatur Abovjan, samuti ka üks armeenia valgustusliikumise juhte Stephanos Nazarjan. 19. sajandil õppisid Tartus veel tuntud armeenia poeedid Rafael Patkanjan, Gevorg Dodohjan ja Gevorg Barhudarjan.“ 

„Tänane armeenlaste noorem põlvkond Eestis hoiab sidemeid oma ajaloolise kodumaaga ning paljud neist valdavad oma emakeelt,“ avaldas Randjärv tunnustust Eestis tegutsevatele armeenia ühendustele ja seltsidele, kelle tegevust koordineerib Armeenia Rahvusühing. 

Eestis elab ligikaudu 2000 armeenlast. Armeenia Kultuuriselts, esimene omasuguste seas, asutati 1988. aastal. Samal ajal tegevust alustanud Tallinna Armeenia Rahvusseltsi Pühapäevakool õpetab lastele armeenia keelt, ajalugu, kultuuri, religiooni ja rahvatraditsioone. 

24.-25. jaanuaril oli Eestis poliitilistel konsultatsioonidel Armeenia välisministeeriumi delegatsioon, mida juhib nende eurointegratsiooni eest vastutav asevälisminister Zohrab Mnatskanian. Delegatsiooni kuulusid veel Armeenia välisministeeriumi Euroopa osakonna 1. bilateraalse büroo direktor Anahit Tovmassian, Armeenia saadik Eestis Ara Aivazian ja saatkonna II sekretär Arthur Ohanyan

Fotod kohtumiselt. 

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside