Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv avas täna Tallinnas rahvusvahelise konverentsi „Kultuuri mõju lõimumisele“. Randjärv rõhutas, et lõimumine on meie kaasajal on pidev ja dünaamiline protsess, mis ei saa mitte kunagi valmis ning vajab kogu ühiskonna kaasasolemist.

«Vaatamata sellele, et lõimimisprotsessiga on tegeldud aastaid, ei saa me raporteerida selle valmisolemisest. Mõned ettevõtmised selles valdkonnas on õnnestunud ja toimivad, teised vajavad uusi lähenemisi. Eksimusest pääseb vaid see, kes midagi ei tee. Samal ajal pole tegevusetus aga lahendus. Oluline on, et ühiskond tervikuna osaleks ümbritseva maailma tundmaõppimises ja protsessides. Eestimaal on armastatud oma keelt ja kultuuri, samas osatud hinnata ka teiste rahvaste traditsioone – lisaks emakeelele õpitud vene, saksa, prantsuse ja inglise keelt. Ühele väikese maa rahvale ja kultuuritraditsioonidele on tähtis mitte kapselduda,“ rääkis Randjärv.

Randjärv avaldas lootust, et tehtud ettekannete ja diskussioonide käigus saadud informatsioonist on tulevikus palju kasu.

Konverentsist võtavad osa silmapaistvad ühiskonna- ja kultuuritegelased Eestist, Austriast, Soomest, Belgiast, Prantsusmaalt, Taanist ning selle eesmärgiks on vahetada informatsiooni, kogemusi ja parimaid praktikaid kultuuri rollist kolmandate riikide kodanike lõimumises Euroopa Liidu liikmesriikide vahel; samuti genereerida uusi ideid tulevasteks tegevusteks ja poliitika kujundamiseks. Konverentsi toetab Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus “Meie Inimesed” (MISA) ja kultuuriministeerium ning seda kaasrahastab Euroopa Kolmandate Riikide Kodanike Integreerimise Fond. Konverentsi korraldab MISA tellimusel Gravitas Consult OÜ.  

Konverentsi programmiga saab tutvuda aadressil: http://www.impactofculture.eu/kava

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside