Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv osaleb homme algaval Põhjamõõtme parlamentaarsel foorumil Arhangelskis, mis keskendub regionaalse koostöö küsimustele. 11. – 12. novembril toimuval foorumil arutatakse keskkonna-, majandus-, kultuuri- ja innovatsioonialase piiriülese koostöö teemadel.

Balti Assamblee asepresident ja Läänemeremaade parlamentaarse konverentsi alalise komitee president Laine Randjärv esineb sõnavõtuga transpordi- ja logistikaalasest koostööst ning ühise taristu strateegilisest arengust Põhjala regioonis.

„Tugevam koostöö ettevõtluse arenduses ja tööturu õiglaste tingimuste toetamine aitavad tugevdada regiooni konkurentsivõimet Euroopa ja globaalsel tasemel. Innovatsioon on sotsiaalse ja majandusliku arengu võtmetegur,“ ütleb Randjärv oma sõnavõtus.

Foorumil esinevad ettekannetega Euroopa Parlamendi, Venemaa riigiduuma ja föderatsiooninõukogu, Balti Assamblee, Läänemeremaade parlamentaarse konverentsi ja Põhjamaade Nõukogu esindajad.

Randjärv mainis foorumi ettevalmistamise käigus, et Arhangelsk on suurepärane koht parlamentidevahelise temaatilise kohtumise pidamiseks, kuna see on rikka ajalooga ja majanduslikult olulise asukohaga linn. Arhangelsk on juba 16. sajandist asunud kultuuri- ja kaubateede ristumiskohal.

Riigikogu pressiteenistus

Tagasiside