Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu I aseesimees Laine Randjärv avas eile, 2. oktoobril Rahvusooperis Estonia teatrifestivali „Kuldne Mask Eestis“, mille raames näidatakse Venemaa festivali “Kuldne Mask” nominentideks ja laureaatideks saanud viimaste hooaegade parimaid vene lavastusi.

Laine Randjärv ütles festivali avakõnes, et hindab kõrgelt festivali „Kuldne Mask“ korraldajate rolli Venemaa parimate teatrite Eesti vaatajatele tutvustamisel. „Meil töötab küll palju professionaalseid ja harrastusteatreid, kuid väga populaarsed on ka külalisetendused, mis valdavas enamuses tulevadki Venemaalt. Klassikalise repertuaari lavastused – Lermontovi, Tšehhovi, Ostrovski dramaturgia – ei kaota oma aktuaalsust kunagi,“ ütles Randjärv, põhjendades oma arvamust tõdemusega, et neis käsitletakse igavikulisi elulisi ja filosoofilisi teemasid, mis inimkonda on alati köitnud. „Klassikalise näidendi lavastamine ning mängimine uues võtmes on nii lavastajale kui näitlejatele alati põnev väljakutse, publikule on see aga hea võimalus näha armastatud lugudes värskeid ja ajakohaseid nüansse,“ lisas Randjärv.

“Kuldne Mask Eestis” toimus esmakordselt 2005. aastal ning on kujunenud iga-aastaseks oluliseks kultuurisündmuseks, mis ühendab eesti ja vene teatripublikut. Kõik etendused on varustatud sünkroontõlkega eesti keelde.

Randjärve sõnul toimuvad festivali raames seminarid, meistriklassid ning loengud. Festival korraldatakse kahe riigi – Venemaa ja Eesti Vabariigi Kultuuriministeeriumide vahelise kokkuleppe raames ning Tallinna Linnavalitsuse toetusel. Ettevõtmist toetavad mõlema riigi saatkonnad, Eesti Kultuurkapital ning Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed. Festivali suurtoetaja Eestis on EMT.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside