Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv avas eile Toompea lossi lõunatiiva III korrusel MTÜ Oma Pere fotonäituse “Lapsed sünnivad südames”, mille eesmärgiks on juhtida tähelepanu kasuperede suurele panusele vanemliku hoolitsuseta jäänud laste kasvatamisel ning pere tähtsusele lapse elus.

„On suur au avada Riigikogu hoones näitust, mis on pühendatud armastusele, hoolivusele, üksteise märkamisele.Oma pere suudavad suuremaks luua väga suure hingega inimesed ja on tähelepanuväärne, et pragmaatilist lähenemist nõudvas tänapäevamaailmas on need inimesed olemas. Näitusel ülespandud pildid kiirgavad erakordset soojust. Emotsioon piltidel on tõestuseks, et ka bioloogiliste vanemateta laps võib tunda koduarmastust ja hoolivust ükskõik millises peres, kus lihtsalt armastatakse lapsi. Teen suure kummarduse kõigile, kes on võtnud missiooniks jagada oma peret lastega, kes sellest mingil põhjusel ilma on jäänud. Ja kindel on see, et hingelt rikkamaks saavad ka kõik kasuperede vanemad,“ ütles Randjärv näitust avades.

 Fotode ja nende juures olevate mõtetega soovivad näituse autorid otsida koos näituse vaatajaga üheskoos vastuseid küsimustele: Mida vajab vanematest ja kodust ilma jäänud laps? Kas ja kuidas mina saan vanemateta lapsi aidata? Kas teistest vanematest sündinud lapse kasvatamine on midagi väga erilist või on see üks verstapost, mis näitab Eesti kasvamist kodanikuühiskonna ja üksteisest hoolimise poole? Kas üks vanem ja laps(ed) on ka pere? Kuivõrd on Eesti ühiskond valmis aktsepteerima, et oma laste kõrval kasvaksid peres kasulapsed?

MTÜ Oma Pere tegevjuht Sigrid Petoffer lisas, et need kasuvanemad on päästnud praeguseks 101 last, see on terve Riigikogu täie lapsi ning ta loodab, et näitus aitab vähendada hirme, mida mõtted võõra lapse kasvatamisest võivad inimestes tekitada.

Näitusel eksponeeritud fotode autor on Katrina Tang, tekstid tähendas üles Helen Michaels.

MTÜ Oma Pere on 4 tegevusaasta jooksul nõustatud ja koolitatud tuhandeid inimesi, kes on olnud seotud teistest vanematest sündinud lapse kasvatamisega või mõelnud lapsendamisele tulevikus.

Näitus jääb Riigikogu hoone lõunatiiva III korrusele ja konverentsiruumi kuni  5. oktoobrini.

Fotod:  https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2012/I_aseesimees/lapsed_synnivad_sydames/

 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside