Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv avas eile 10. Matsalu Loodusfilmide festivali (MAFF). “Aastal, mil tähistatakse Eesti filmi 100. Sünnipäeva, saame tõdeda, et meil on mitmeid elujõulisi teemafestivale üle Eesti. Matsalu Loodusfilmide Festival on õpetlik, silmaringi avardav ja vaatajatele uskumatuid loodusimesid vahendav. Kas on võimalik sundida lindu, looma või taime käituma filmiloojale vajalikul moel? Kindlasti mitte. Loodusfilmide tegemine nõuab erakordset kannatlikkust, järjekindlust, vastupidavust ja leidlikkust. Loodusfilmide festivali korraldamine aga visadust ja suurt armastust looduse vastu,” ütles Randjärv avamisel.

Randjärv tänas ja õnnitles festivali peakorraldajat ja kogu ettevõtmise hinge Tiit Mesilat, kes alates esimesest Matsalu Loodusfilmide festivalist on olnud selle organiseerimise juures, samuti edastati tänusõnad tervele korraldusmeeskonnale. MAFFi toimumist toetavad nii Eesti riigiasutused, A. Le Coq Aura kui ka paljud Läänemaa organisatsioonid. „Väga suure panuse annavad vabatahtlikud koolinoored ja kohaliku omavalitsuse töötajad, kuid erilist kiitust väärib festivali „isa“ Tiit Mesila. Mesila professionaalsus, organiseeritud ning isiklik ja vahetu suhtumine külalistesse ja filmitegijatesse teeb MAFF’ist väga erilise festivali,“ märkis Randjärv. 

Festivali avafilmina näidati Jaapani loodusfilmi „Ookeani saladused: Aleuutide ime“, mis rääkis loo ühest maailma suurimast loomade kogunemisest Vaikse ookeani põhjaosas, Aleuutide saarestiku läheduses.

Matsalu loodusfilmide festival toimub 12. – 16. septembrini Lihulas, Läänemaal. Võistlusprogrammis on 29 filmi, mis konkureerivad kahes kategoorias: A – loodus ja B – inimene ja loodus.

Foto: http://www.matsalufilm.ee/festival/2012/IMG_0106.jpg (autor Ago Ruus)

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside