Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Homme, laupäeva keskpäeval toimub Narva muuseumis pidulik kodakondsustseremoonia, mille käigus Riigikogu aseesimees Laine Randjärv annab üle tunnistused kodakondsuse saamise kohta uutele Eesti Vabariigi kodanikele. Kodakondsustseremooniad toimuvad iga kolme kuu tagant Riigikogus ja aeg-ajalt ka erinevates maakondades, kus on uute kodanike tähelepanuväärne arv. Eelmine kodakondsustseremoonia Narvas toimus Laine Randjärve juhtimisel 2011. aasta novembris. 

Randjärve sõnul on heameelega oma valiku teinud iga uus kodanik Eestile väga tähtis: «Me elame väikeses riigis, kus iga inimene omab ühiskonna jaoks suurt tähtsust. Võrdluseks toon näite USA-st, kus juba ainuüksi iga-aastane uute kodanike hulk on suurusjärgus 650 000 inimest. See on rohkem kui pool meie maa elanikkonnast. Meid on vähe ja seetõttu peame armastama ja hoidma oma kodumaad topeltenergiaga. Meist igaühest sõltub missuguseks kujuneb meie maa kümne ja kahekümne aasta pärast ning kuidas sellel maal elavad meie lapsed ja lapselapsed.“ 

Laupäeval avab Randjärv ka Narva lossis Narva linna päevad, mis on tänavu kokku langenud Sankt-Peterburgi rahvusvahelise nüüdiskunsti festivaliga „Sõpruse sild“. Ühtlasi viib Randjärv Narva raamatukogus läbi Puškini kakskeelse luulekogumiku esitluse. Kogumik on ilmunud kirjastuse SEJS, kultuuriministeeriumi ja Puškini muusemi toel. Randjärve sõnul sündis selle raamatu väljaandmise idee 2011. aasta suvel Mihhailovskoje reisil. Mõte sai vahetu positiivse vastukaja Puškini muuseumi direktorilt Georgi Vassiljevitšilt. Randjärv ütles tunnustuseks: «See raamat annab lisaks imeliste luuletuste lugemisele võimaluse hinnata ka tõlkija oskusi. Kirjanduslik tõlge on tõepoolest justkui sõltumatu kunst. Kõigis selles raamatus avaldatud teostes esineb vormi ja sisu harmoonia, mida on lugejatel võimalus ise kogeda». 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside