Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu põhiseaduskomisjon saatis esimesele lugemisele kuue fraktsiooni algatatud Riigikogu liikme staatuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (421 SE), mis kärbib poole võrra Riigikogu liikme tööga seotud kulutuste hüvitamist. Eelnõuga loobutakse ka Riigikogu liikme abi institutsioonist. Eelnõu on täiskogus 17. veebruaril. Komisjon ettepanek on eelnõu esimene lugemine lõpetada.

Eelnõu andis Riigikogule üle Riigikogu esimees Ene Ergma, kes peab algatajate nimel ka ettekande täiskogus. Kaasettekandja on põhiseaduskomisjoni esimees Väino Linde.

„On väga oluline, et majandussurutise tingimustes piiraksid ka Riigikogu liikmed oma tööga seotud kulutusi,“ ütles Linde.

Eelnõu kohaselt hüvitatakse Riigikogu liikmele kuludokumentide alusel tööga seotud kulutused kuni 15% Riigikogu liikme ametipalgast senise 30% asemel. Nimetatud piirang kehtib 2009. aasta 1. märtsist kuni Riigikogu XI koosseisu volituste lõppemiseni. Algatajate hinnangul väheneksid sellega Riigikogu eelarve kulutused arvestuslikult kuni 9-10 miljoni krooni võrra aastas.

Riigikogu liikme abi institutsiooni näeb seadus ette Riigikogu järgmisele koosseissule, kuid algatajate hinnangul ei pruugi ka 2011. aasta, kui valitakse uus Riigikogu, olla majanduslikult palju parem. Seetõttu peeti otstarbekaks abidest loobuda.

Põhiseaduskomisjon arutas ka Jaan Kundla samasisulist eelnõu (419 SE), kuid otsustas seda mitte toetada.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside