Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kultuurikomisjon toetas tänasel istungil koos omapoolsete täiendustega „Kultuuripoliitika põhialuseid aastani 2020“. Komisjoni hinnangul on kultuuripoliitika alusdokument asjakohane ja vajalik Eesti kultuurielu arendamisel.

„Kehtivad kultuuripoliitika põhialused kinnitati 15 aastat tagasi. Selle aja jooksul on tehnoloogia, loomemajandus, rahvusvaheline koostöö, kultuuri eksport ja paljud teised valdkonnad jõudsalt arenenud. Uut dokumenti on kaasajastatud ja erinevaid valdkondi on nüüd käsitletud ühtlasemalt,“ ütles kultuurikomisjoni esimees Urmas Klaas.

Kultuurikomisjon tegi kultuuriministeeriumile ettepaneku sõnastada selgemalt huvihariduse temaatikat. „Väärtustame kultuurist osasaamist nii läbi huvihariduse kui huvitegevuse. Selles on oluline roll ka rahvaraamatukogudel ja muuseumidel,“ ütles Klaas.

Samuti soovib komisjon, et kultuuripoliitika põhialustes toodud seisukohad ei käsitleks kultuurialast kõrgharidust andvate ülikoolide koondamist ühtseks tervikuks. „Me saame rääkida kõrgharidust andvate ülikoolide võrgustiku korrastamisest, aga nii konkreetselt ülikoolide koondamist ühtseks tervikuks põhialuste dokumendis on ennatlik välja tuua,“ ütles Klaas.

Kultuurikomisjon andis omapoolsed täiendused üle kultuuriministeeriumile.

„Kultuuripoliitika põhialused aastani 2020“ sisaldab kultuuripoliitika kujundamise ja elluviimise põhimõtteid ning valdkondlikke prioriteete (arhitektuur, disain, etenduskunstid, filmikunst, helikunst, kirjandus ja kirjastamine, kujutav kunst, kultuuriajakirjandus ja meedia, kultuuriline mitmekesisus, muinsuskaitse, muuseumid, raamatukogud, rahvakultuur).

Riigikogu pressiteenistus
 

Tagasiside