Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kultuurikomisjoni liige Jaak Allik tegi tänasel komisjoni istungil ettepaneku, et ringhäälingunõukokku võiks Katrin Saksa asemel asuda Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni kuuluv Georg Pelisaar. Komisjon otsustas küsida selleks Pelisaare nõusolekut ja tulla seejärel selle küsimuse juurde uuesti tagasi. Selle ettepaneku poolt oli 8 ja vastu oli 1 komisjoni liige.

Keskerakonna ega Isamaaliidu fraktsioon täna oma kandidaati ei esitanud.

Varem on Keskerakond kahel korral esitanud oma kandidaadiks Heimar Lengi, kuid Lengi kandidatuur ei leidnud kultuurikomisjonis toetust.

Kultuurikomisjon on kahel korral esitanud ringhäälingunõukogu liikme kandidaadiks Isamaaliidu fraktsiooni kuuluva Andres Herkeli, kuid teda ei toetanud Riigikogu täiskogu.

Vastavalt ringhäälinguseadusele peaks Riigikogu nimetama uue ringhäälingunõukogu liikme kolme nädala jooksul. Ettepaneku konkreetse kandidaadi osas teeb ringhäälinguseaduse kohaselt kultuurikomisjon. Katrin Saksa volitused Riigikogu liikmena lõppesid 9. oktoobril 2006.

Ka hääletas kultuurikomisjon täna Eesti Rahvusringhäälingu seaduse eelnõusse (965 SE) taas sisse põhimõtte, mille kohaselt kuuluksid ringhäälingunõukogusse lisaks poliitikutele ka asjatundjad. Juhul, kui see muudatus täikogus välja hääletatakse, siis eelnõu teine lugemine kultuurikomisjoni ettepaneku kohaselt katkestatakse.

Tagasiside