Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kultuurikomisjon on homme ja ülehomme, 22. ja 23. augustil kahepäevasel väljasõiduistungil Narvas. Kolmapäeval külastatakse Narva Muuseumi, kus arutatakse muuseumi tegevust sihtasutusena. Kultuuriministeeriumi ametnike osavõtul käsitletakse ka Eesti muuseumivaldkonna arengut laiemalt. Samuti tutvub kultuurikomisjon Narva bastionite renoveerimisprojektiga. Pärastlõunal tutvutakse Narva teatriga „Ilmarine“ ja kohtutakse kultuuriseltside esindajatega. Kavas on ka Aleksandri Suurkiriku külastamine ning ülevaate saamine renoveerimistöödest.

Neljapäeval jätkatakse istungit Tartu Ülikooli Narva Kolledžis, kus tulevad arutusele õpetajate täiend- ja ümberõppe küsimused ning õpetajakoolitus laiemalt, tutvutakse ka kolledži uue peagi avatava õppehoonega.

Kultuurikomisjoni esimehe Urmas Klaasi sõnul tahab komisjon arutada nii muuseumivaldkonna arengut kui ka üliolulist õpetajakoolituse teemat koos praktikutega ja kohapeal. „Narva pakub selleks nii oma muusemi kui Tartu Ülikooli kolledži näol väga hea võimaluse.“

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside