Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu arutab täna kell 10 hariduse rahastamist oluliselt tähtsa riikliku küsimusena.

Arutelu keskendub eelkõige üldharidusele, kus riigi ja omavalitsuste ülesanded hariduse andmisel on kõige rohkem põimunud. Samuti räägitakse alus-, huvi- ja kutseharidusest.

Kultuurikomisjoni esimehe Laine Randjärve sõnul annavad nii õiguskantsler kui ka Riigikontrolli auditid mõista, et tänane riigieelarveline haridusvaldkonna rahastamise kord ei ole kõigile osapooltele piisavalt selge ning ei taga tõhusat õpetamist ja õpilaste vajaduste toetamist.

„Kultuurikomisjoni liikmete enamus on aruteludel tõdenud, et üldhariduse andmiseks vajalik raha tuleks anda omavalitsuste tulubaasi. Valdavalt komisjon toetab ka riigipoolse gümnaasiumi- ja kutsehariduse tervikliku rahastamise põhimõtet. Selles valguses saaksid omavalitsused rohkem tegeleda alus- ja põhihariduse kättesaadavuse tagamisega ning huvihariduse korraldamisega,“ ütles Randjärv.

Randjärv lisas, et kultuurikomisjon soovib riigi ülesandeid haridusvaldkonna rahastamisel selgesõnalisemalt kirjeldada ja hakkab tõstatunud küsimusi lahendama uue haridusseaduse eelnõu menetlemisel.

Alus-, huvi-, üld- ja kutsehariduse rahastamisest teevad ettekanded kultuurikomisjoni esimees Laine Randjärv, haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi, Eesti Maaomavalitsuste Liidu ja Eesti Linnade Liidu esindaja, Tartu linnapea Urmas Klaas ning Riigikontrolli kohaliku omavalitsuse auditi osakonna peakontrolör Airi Mikli.

Istungit saab jälgida Riigikogu veebilehel ja ETV vahendusel.

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside