Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kultuurikomisjonile andsid kultuuriministeeriumi II poolaasta tööplaanist täna ülevaate kultuuriminister Indrek Saar ja kantsler Paavo Nõgene.

Arutelu käigus tutvuti valdkonnas kavandatavate investeeringutega, plaanidega Euroopa Liidu eesistumise ajal, lõimumisega seonduvaga ning ettevalmistamisel olevate eelnõudega, mis puudutavad muinsuskaitset, etendusasutusi ja rahvaraamatukogusid.

Kultuurikomisjon sai põhjaliku ülevaate 2011. aastast rakendunud kunstiteoste tellimise seaduse täitmisest. „Tehtud kunstitööde hulk on imposantne,“ ütles komisjoni esimees Laine Randjärv. „Oma interjööri või eksterjööri ilmestamiseks on kunstiteoseid saanud renoveerimise või ehituse käigus tellida erinevad riigiasutused alates haiglatest ja koolidest kuni teatrite ja suursaatkondadeni.“

Lõimumisteemat käsitledes leiti komisjonis, et tasuta eesti keele kursuste järgi on inimeste soov jätkuvalt suurem kui riik koolitada suudab. Nõudluse rahuldamiseks on ette nähtud lisaraha ja otsitakse ka lisavõimalusi koolituseks.

Kuulanud ministeeriumi poolt tehtud ülevaadet, märkis Randjärv kokkuvõtvalt, et investeeringute prioriteedid on seotud läheneva juubelilaulu- ja tantsupeoga. Ta nimetas olulisena Kalevi staadioni renoveerimise vajadust. Laulukaare parendamise ja lauluväljaku tervikliku arendamise osas on tema sõnul aga koostöös Tallinna linnaga vaja leida lahendused Juubelilaulupeo väärikaks läbiviimiseks.

Suuremate kavandatavate investeeringute loetelus on veel Kääriku spordibaasi renoveerimine, Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) ja Maarjamäe ajaloomuuseumi kompleksi hoonete ehitus.

Komisjon jätkab tuleva aasta kultuurivaldkonna eelarveküsimustega tutvumist 17. oktoobril.

Fotod.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside