Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kultuurikomisjon tutvus tänasel istungil Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) nõukogu ja juhatuse tegevusega ning ERRi seadusest tulenevate ülesannete täitmisega.

Komisjoni esimees Laine Randjärv tunnustas ERRi tehtud töö eest ja avaldas heameelt, et usaldus ringhäälingu vastu on kõrge. „See on tähtis, sest inimesed peavad saama adekvaatseid uudiseid ja praeguses keerulises rahvuvahelises olukorras on see üliouline,“ rääkis Randjärv.

Komisjoni esimees tunnustas ERRi telekanali ETV+ käivitamise eest. Ta lisas, et uuel kanalil tuli usaldus ära teenida ja selle nimel on telekanalis kõvasti tööd tehtud.

ERRi nõukogu esimees Agu Uudelepp tõi välja, et ERR on endiselt kõige usaldusväärsem meediaorganisatsioon Eestis. ERRi juhatuse esimees Margus Allikmaa täpsustas, et eelmise aasta lõpus läbi viidud küsitlusele vastajatest 71 protsenti peab ERR-i jätkuvalt kõige usaldusväärsemaks meediaorganisatsiooniks.

Komisjonile selgitati, et programmide arendamiseks ja omasaadete tootmiseks peab ERRi eelarve kasvama. Samuti vajab ERR Eesti Vabariik 100 ja Euroopa Liidu eesistumise sündmuste paremaks kajastamiseks uut ülekandebussi.

Allikmaa selgitas ka, kuidas on ERRi uued kanalid rakendunud ja auditoorium laienenud. Tema sõnul on eesmärk olla nädalas kontaktis vähemalt miljoni Eesti inimesega.

Kultuurikomisjoni liige Viktoria Ladõnskaja tundis huvi, kuidas on käivitunud ETV+ telekanal. Ta lisas, et kindlasti ei tohi olla tulemuste hindamisel kärsitu, sest reaalse tulemuse saavutamiseks kulub paar kolm aastat.

Komisjonile selgitati, et ligi 120 000st ETV + kanali kontaktidest on vähemalt 50 000 uued vaatajad. Tänavu aprillis oli kanali vaadatavus mitte-eestlaste hulgas 25 protsenti.

Komisjoni liikme Heidi Purga ettepanekul võtab kultuurikomisjon ERRi arengukava avalikul istungil arutlusele sügisese istungjärgu ajal.

Komisjoni istungil osalesid Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu esimees Agu Uudelepp, juhatuse esimees Margus Allikmaa, juhatuse liikmed Ainar Ruussaar ja Joel Sarv.

Fotod istungilt.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside