Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kultuurikomisjon toetas tänasel istungil seaduseelnõu, millega luuakse noorte huvihariduse ja huvitegevuse täiendav toetussüsteem. Riigieelarves on valdadele ja linnadele selleks tänavu septembrist ette nähtud 6 miljonit eurot ja alates järgmisest aastast 15 miljonit eurot aastas.

„Riikliku lisatoetuse eesmärk on teha huviharidus ja huvitegevus 7-19-aastastele noortele paremini kättesaadavaks ning pakkuda mitmekesisemaid osalusvõimalusi. Peamised toetatavad valdkonnad on kultuur, sport, loodus- ja täppisteadused ning tehnoloogia,“ ütles kultuurikomisjoni esimees Aadu Must.

Eelnõu kohaselt võetakse valdadele ja linnadele eraldatava lisaraha suuruse arvestamisel aluseks erinevad komponendid nagu noorte arv, puudega noorte arv, toimetulekuraskustega peredes elavate noorte arvu vanuses 7-19, kohaliku omavalitsuse üksuse finantsvõimekus ning huvihariduse ja huvitegevuse piirkondlik kättesaadavus.

Kultuurikomisjoni aseesimehe Laine Randjärve sõnul on rõõmustav, et aastaid tagasi algatatud ringiraha idee toetada noori huvitegevuses osalemisel on eelmise valitsuse algatatuna ja praeguse valitsuse jätkutegevusel reaalsuseks saamas. „Seaduseelnõu eesmärk on suurendada huvitegevuses osalevate laste arvu. Seetõttu on väga oluline suurendada huvitegevuse kättesaadavust üle terve Eesti,“ ütles Randjärv.

Eelnõu järgi koostavad omavalitsused toetuse kasutamiseks kava huvihariduses ja huvitegevuses osalevate noorte arvu, osalemise võimaluste, kitsaskohtade ning tegevustega nende lahendamiseks. Kord aastas tuleb riigile esitada kava täitmise ülevaade. Eesti Noorsootöö Keskuse ülesandeks saab omavalitsuste nõustamine huvihariduse ja huvitegevuse planeerimisel ja elluviimisel.

Valitsuse algatatud noorsootöö seaduse, Eesti Vabariigi haridusseaduse ja huvikooli seaduse muutmise seaduse eelnõu (341 SE) tutvustasid kultuurikomisjonile haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning kultuuriminister Indrek Saar.

Kultuurikomisjon otsustas saata eelnõu Riigikogu täiskokku esimesele lugemisele 8. veebruaril.

Fotod istungilt

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside