Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kultuurikomisjon kiitis tänasel istungil heaks kultuuriministri ettepaneku rahastada Eesti Rahvusringhäälingu uue telemaja rajamist riiklikult tähtsa kultuuriehitisena.

Kultuurikomisjoni esimees Heljo Pikhof avaldas heameelt, et Riigikogus märtsis vastu võetud seaduse abil on nüüd jõutud ajaloolisesse hetke. „Kultuurikomisjon kuulas ära kultuuriministri ettepaneku ja kinnitas veel kord, et toetab uue telemaja ehitamist riiklikult tähtsa kultuuriehitisena,“ lausus Pikhof. Ta lisas, et kui Eesti Kultuurkapital uue telemaja rahastamise otsuse kinnitab, saab välja kuulutada rahvusvahelise riigihanke.

Komisjoni aseesimees Tõnis Lukas viitas, et praegune telemaja on äärmiselt kehvas seisukorras, inimestele ohtlik ja amortiseerumise tõttu on ka suur koormus Eesti Rahvusringhäälingu eelarvele, mistõttu on komisjoni tänane otsus märgilise tähtsusega. Lukas lisas, et uue hoone ehitus on planeeritud lõppema 2027. aastal.

Istungil osalesid kultuuriminister Heidy Purga ja Eesti Kultuurkapitali juht Margus Allikmaa. Minister märkis, et välja valitav kultuuriehitis peab täitma kultuurivaldkonna strateegilisi eesmärke, olema riikliku tähtsusega ja oluline rahvuskultuurile – ning uus telemaja vastab nendele kriteeriumidele. Istungil osutati, et olemas on võimalikult täpne ülevaade planeeritud ehitisest, selle funktsioonidest, kultuuripoliitilisest olulisusest, kavandatud tegevustest, kooskõlast muude õigusaktidega ja ehitamise ajagraafikust.

Kultuurkapitali nõukogu ette läheb kultuuriminister ettepanekuga 15. mail.

Riigikogu kinnitas riiklikult tähtsate kultuuriehitiste pingerea 2021. aastal viie objektiga. Märtsis vastu võetud seadus võimaldab kultuurkapitali nõukogul kultuuriministri ettepanekul ja kultuurikomisjoni heakskiidul otsustada veel ühe riikliku tähtsusega kultuuriehitise rahastamise, kui see ei mõjuta juba kultuuriehitiste pingereas olevate objektide valmimist.

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
631 6592, 510 6179
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside