Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kultuurikomisjon tutvus täna järgmise aasta riigieelarve seaduse eelnõu (303 SE) kultuuriministeeriumi osaga, mis ühe prioriteedina näeb ette kultuuritöötajate alampalga tõusu 13,5 protsendi võrra.

Komisjoni esimees Laine Randjärv avaldas heameelt, et kultuuritöötajate tööstasu kasvab. Tema sõnul on positiivne, et lisaks kõrgharidusega kultuuritöötajatele, hõlmab kava ka keskeriharidusega töötajate töötasu mõningast tõusu.

Komisjonile selgitati, et kultuuritöötajate alampalga tõus on järgmise aasta eelarves prioriteet. Kava kohaselt tõuseb kõrgharidusega kultuuritöötajate alampalk 13,5 protsenti 942 eurole ja selleks on riigieelarves ette nähtud 1,55 miljonit eurot.

Randjärv märkis, et ka treenerite töötasutoetuse fondi lisandub järgmisel aastal kolm protsenti lisaraha. Ta lisas, et järgmiseks tuleb leida üksmeel kohtunikele kõrgema töötasu maksmisel.

Investeeringutest rääkides tõi Randjärv esile Kalevi staadioni. „Pean oluliseks otsust renoveerida koostöös Tallinna linnaga aastaks 2019 Kalevi staadion, mis on selle kompleksi uuendamise esimene etapp ning oluline mitte ainult laulu- ja tantsupidude toimumiskohana, vaid tervikuna rahvusstaadioni mõistes,“ ütles Randjärv.

Komisjon hindas kõrgelt ministeeriumi pingutusi Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe kompleksi korrastamisel, kus 2018. aastal saab väärikalt tähistada Eesti Vabariigi 100. juubelit.

Investeeringutest toodi veel esile, et kuu aja pärast avatakse Tallinnas NUKU maja ja järgmisel aastal renoveeritud Ugala teater Viljandis. Töös on Narva vabalava arendamine ja Vanemuise teatri suure maja lavatehnika väljavahetamine.

Positiivsena märgiti, et uuest aastast lähevad uudised eetrisse Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) renoveeritud uudiste majast ning ERR saab ülekandejaama, mis on vajalik Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ülekanneteks.

Komisjonile andsid selgitusi kultuuriminister Indrek Saar ja kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene, spordi asekantsler Tarvi Pürn, spordiosakonna nõunik Margus Klaan, finantsosakonna juhataja Merju Künnapuu ja ministri nõunik Piret Hartman.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside