Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kultuurikomisjon otsustas tänasel istungil teha täiskogule ettepaneku nimetada rahvusringhäälingu nõukogusse viis Riigikogu esindajat. Komisjon esitab otsuse eelnõu Riigikogu päevakorda maikuu jooksul.

Kultuurikomisjoni ettepanekul nimetab Riigikogu vastavalt rahvusringhäälingu seadusele ERRi nõukogusse ühe esindaja igast Riigikogu fraktsioonist. Liikmekandidaadid on Viktoria Ladõnskaja-Kubits (I), Jevgeni Ossinovski (SDE), Valdo Randpere (R), Urmas Reitelmann (EKRE) ja Marika Tuus-Laul (K).

Komisjoni esimees Aadu Must sõnas, et meedia, sealhulgas ka avalik-õigusliku meedia sõltumatus ja töövabadus on viimasel ajal väga terava tähelepanu all olnud. „ERRi nõukogu kui rahvusringhäälingu kõrgeima juhtimisorgani üks ülesanne on tagada ERRi töötajatele toimetamisvabadus,“ ütles Must. „Kandidaadid on pea kõik meediakogemusega ja saavad ERRile tagada tööle keskendumise ning toimetustele sõltumatuse.“

Komisjoni aseesimees Heidy Purga märkis, et ringhäälingunõukogul on oluline roll ERRi tegevuse planeerimisel ja korraldamisel ning ka järelevalvel juhatuse tegevuse üle. „Kuna suur osa ERRi majanduslikust käekäigust sõltub mitme ministeeriumi seatud eesmärkidest ja nende eesmärkide täideviimisest, on iga poliitilise esindaja ülesanne olla nõukogus parimaks eestkõnelejaks, et need eesmärgid oleksid kaitstud ja teostatud,“ rääkis Purga.

Rahvusringhäälingu nõukogusse kuulub üks esindaja igast Riigikogu fraktsioonist Riigikogu koosseisu volituste lõppemiseni ja neli asjatundjat rahvusringhäälingu tegevusvaldkonna tunnustatud asjatundjate hulgast, kelle volitused kestavad viis aastat.

Valdkonna asjatundjatest nõukogu liikmed on Rein Veidemann, Agu Uudelepp, Paavo Nõgene ja Pille Pruulmann-Vengerfeldt.

Lisaks otsustas kultuurikomisjon täna esitada Riigikogule ka Eesti Rahvusraamatukogu nõukogu ja Rahvusooperi nõukogu liikmekandidaadid. Rahvusraamatukogu nõukogu liikmekandidaadid on Riigikogu liikmed Signe Kivi, Mihhail Lotman ja Peeter Rahnel ning valdkonna ekspertidest liikmekandidaadid Andres Kollist ja Priit Pirsko. Rahvusooperi nõukogusse liikmete kinnitamiseks esitab kultuurikomisjon täiskogule Riigikogu liikmed Enn Eesmaa, Helle-Moonika Helme ja Urve Tiiduse.

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside