Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kultuurikomisjon arutab teisipäeval kell 14 algaval avalikul istungil erakoolide rahastamist koos erakoolide ja asjaomaste organisatsioonide esindajatega.

Valitsuses ettevalmistatava erakooliseaduse muutmise seaduse eelnõu näeb ette, et erakoolide tegevuskulude toetamine on omavalitsustele vabatahtlik.

Kultuurikomisjoni esimehe Laine Randjärve sõnul soovib komisjon teavet, kas omavalitsused oleksid valmis jätkama erakoolide toetamist vabatahtlikult ning vastu võtma õpilasi erakooli tegevuse lõpetamise korral.

„Komisjon soovib erakoolidelt teada, kuidas eelnõu mõjutaks erakoolide toimetulekut, õppemaksu suurust ja võetud kohustuste täitmist. Samas toonitan, et erakoolid saavad praegu ja ka tulevikus kehtivat riigi haridustoetust õpetajate ja koolijuhtide töötasu, koolilõuna ning õppekirjanduse jaoks,“ ütles Randjärv.

Ta lisas, et erakooliseaduse muutmise seaduse eelnõu peaks valitsusest Riigikokku jõudma järgmisel nädalal.

Istungile on kutsutud Eraüldhariduskoolide Ühenduse, Eesti Kultuuri Koja, Kristlike Erakoolide Liidu, Eesti Vabade Waldorfkoolide ja -lasteaedade Ühenduse, Eesti Lastevanemate Liidu, Eesti Linnade Liidu, Eesti Maaomavalitsuste Liidu ning haridus- ja teadusministeeriumi esindajad.

Avalikku istungit Riigikogu konverentsisaalist saab jälgida veebilehel

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside