Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kultuurikomisjon asus tänasel istungil ette valmistama eelnõu, millega nimetatakse Eesti Rahvusringhäälingu nõukogusse uued tunnustatud asjatundjatest liikmed.  

Komisjoni esimehe Aadu Musta sõnul on lähiajal lõppenud ja lõppemas nõukogu kahe asjatundjast liikme volitused, seega alustatakse ettevalmistustega uute ekspertide leidmiseks. „Lähtume Rahvusringhäälingu nõukogu esitatud ootusest, et uuteks liikmeteks võiksid olla finantsmajandusliku kogemusega meediavaldkonna asjatundja ning meedia ühiskondlikku rolli uurinud või käsitlenud meediavaldkonda laiemalt tundev ekspert, kes omab ühiskonnas laialdast autoriteeti ja on soovitavalt akadeemilise taustaga,“ rääkis Must.

Nõukogu liikme Agu Uudelepa volitused lõppesid 4. veebruaril. Uue meedia valdkonna eksperdi Pille Pruulmann-Vengerfeldti volitused lõppevad 26. mail.

Rahvusringhäälingu nõukogusse kuulub üks esindaja igast Riigikogu fraktsioonist Riigikogu koosseisu volituste lõppemiseni ning neli asjatundjat Rahvusringhäälingu tegevusvaldkonna tunnustatud asjatundjate hulgast, kelle volituste tähtaeg on viis aastat.

Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu liige ei või olla Rahvusringhäälingu juhatuse liige, prokurist ega audiitor, meediateenuse osutaja juhtorgani liige, füüsilisest isikust ettevõtja meediateenuse osutaja tähenduses, lepingulistes suhetes mis tahes meediateenuse osutajaga, meediateenuse osutaja osanik, aktsionär või liige ega Vabariigi Valitsuse liige.

Nõukogu liikmed nimetab Riigikogu kultuurikomisjoni ettepanekul. Komisjon ootab liikmekandidaatide dokumente 31. märtsiks ning langetab otsuse aprilli alguses. Eelnõud arutatakse ühel lugemisel, otsusena vastuvõtmiseks on vajalik poolthäälteenamus.

Riigikogu pressiteenistus
Liisa Johanna Lukk
tel 631 6456, 53 310 789
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside