Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland võttis täna Toompeal vastu Vene Föderatsiooni Eesti suursaatkonna ministernõuniku Vjatšeslav Tušnini  

Kõne all oli Eesti ja Venemaa vaheliste suhete hetkeolukord. Pikemalt peatuti vajadusel intensiivistada tööd piirialadel paiknevate projektidega. 

„ Eesti ja Venemaa vahel pole mitte mingisuguseid objektiivseid asjaolusid, mis takistaksid kahepooleste suhete edukat arendamist. Küsimus on eeskätt poliitilises tahtes. Ülemaailmse majandus- ja finantskriisi tingimustes on kahe naabri omavaheline tihe koostöö ainult kasuks meie kahe riigi rahvastele,“ kinnitas Vene diplomaadile Kristiina Ojuland. 

Vjatšeslav Tušnin on kõrge diplomaatilise auastmega Vene diplomaat. 2004. aastal annetas tollane Venemaa president Vladimir Putin Tušninile Vene Föderatsiooni 2. klassi erakorralise ja täievolilise saadiku auastme. Tušnin on töötanud Vene välisministeeriumi Soome ja Rootsi osakonna ülemana ning juhtinud viimast Venemaa – Rootsi riikidevahelist Raoul Wallenbergi surma asjaolusid uurinud komisjoni. 

Tušnin on olnud ka ministernõunik Venemaa suursaatkonnas Soomes  

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside