Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland, kes on ka Riigikogu  Eesti – Prantsuse sõprusrühma esimees,   võttis eile Tallinnas vastu Prantsusmaa Rahvusassamblee seitsmeliikmelise Prantsuse – Eesti sõprusdelegatsiooni.

„Euroopa Liidu julgeolek on jagamatu, järelandmised selles küsimuses toovad kaasa lumepalliefektina lahendamatute probleemide puntra, mille tulemusel võime ühendatud Euroopa projekti maha matta. Võime omast kogemustest seoses eelmise aasta aprillisündmuste ja küberrünnakutega kinnitada, et ühtsus EL seisukohtades liikmesriikides julgeoleku tagamise osas on väga tähtis. Meie jaoks oli tol hetkel Euroopa Liidu toetus eluliselt tähtis,“ kinnitas Ojuland  Prantsusmaa Rahvusassamblee sõprusdelegatsiooni liikmetele.

Kristiina Ojuland rõhutas kohtumisel vajadust tugevdada Prantsusmaa ja Eesti koostööd julgeolekuküsimustes kõige laiemas mõttes. Sealhulgas tuleb ühendada Euroopa Liidu energiavõrgud, et kriisiolukorras oleks välistatud, et mõnel liikmesriigil võivad tekkida probleemid. On vaja ühtlustada Euroopa Liidu migratsioonipoliitika Euroopa migratsioonipakti raames, sest piiride kadumine riikide vahel on loonud olukorras, kus  erinevatel riidel on erinev migratsioonipoliitika.  Ojuland kiitis Prantsusmaa kavatsust ühineda NATO sõjaliste struktuuridega, mis on oluline samm kogu Euroopa jaoks. Samas tuleb tegeleda Euroopa Liidu kaitsevõime arendamisega, selle koormuse võiks riikide vahel jagada hakates planeerima miinimumstruktuure.

Prantsusmaa Rahvusassamblee sõprusdelegatsiooni juhib Rahvusassamblee liige,  Prantsuse – Eesti  sõprusrühma esimees Edouard Courtial.  Edouard Courtial on Agnetz`i linnapea 2004 aastast, enne teda oli Agnetz`i linnapea 14 aastat tema isa. Sõprusdelegatsiooni koosseisus on roheline Noel Mamere, Begle linnapea,  kes on ka endine Euroopa Parlamendi liige, sotsialist Jean Claude Peres, kes on Sotsialistliku Partei riikliku  büroo liige, vasakpoolne Pascale Crozon, rahvaliikumise ühenduse esindaja Lionnel Luca, tsentrist  Philippe Folliot ja Calude Bodin.

Prantsusmaa Rahvusassamblee sõprusdelegatsiooni visiit kestab 19 juunini. Täna viibivad nad Saaremaal ja Muhumaal, homme Pärnumaal.

 

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside