Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland kohtus täna Eestisse visiidile saabunud Luksemburgi peaministri Jean-Claude Juncker’iga.

Kohtumisel oli kõne all Euroopa Liidu edasine laienemine ja ühtne Venemaa-poliitika.

Arutades Euroopa Liidu võimalikku laienemist Lääne-Balkani riikide suunal märkis Jean-Claude Juncker, et tema isiklikult ei ole EL laienemise vastu, kui kõik vajalikud tingimused ja kriteeriumid on täidetud. Kristiina Ojuland lisas, et praegused liikmesriigid ei saa istuda käed rüpes vaadates ja oodates, mis seal piirkonnas toimub, vaid tuleb ühiselt arutada, kuidas Euroopa Liit saaks Lääne-Balkani riike nende demokraatlikus arengus aidata. Ühiselt nenditi, et praegu on tõenäoliselt liikmesriikide vahel võimatu selles küsimuses ühist keelt leida, kuid teemat hoitakse jätkuvalt päevakorras.

Luksemburgi peaminister tundis huvi Eesti nägemuse vastu Euroopa Liidu suhetest Venemaaga. Ojuland rõhutas, et Euroopa Liidu liikmesriikidel peaks suhetes Venemaaga olema ühtne poliitika vaatamata sellele, et Venemaa soovib omapoolse käitumisega tekitada Euroopa Liidu riikide vahel sisepingeid.

Vestluse käigus peatuti ka Euroopa Liidu ühtsel energiapoliitikal, parlamentaarsel kontrollil valitsusliikmete tegevuse üle ning Eesti liitumisel eurotsooniga.

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside