Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland  kohtus täna Eestis viibiva NATO mereväeüksuse SNMG1 (Standing NATO Maritime Group 1) ülema kontradmiral Juan Rodriguez’i ja teda saatva delegatsiooniga.

 

Kontradmiral tutvustas Eestisse saabunud kahte fregatti: üks on Hispaaniast ja teine Portugalist. Need on sõjalaevad Blas de Lezo ja Vasco da Gama, millel on kokku üle 400 mereväelase. Hispaania fregatt Blas de Lezo on eskaadri lipulaev. Tegemist on ühe moodsa alusega, laeva peamine ülesanne on õhutõrje. Lipulaev on eskaadri ülema ja üksuse staabi teenistuskoht. Tallinna külastav NATO kiirreageerimisjõudude eskaader on üks neljast NATO alalisest mereväeeskaadrist.  

Kontradmiral Juan Rodriguez avaldas heameelt Tallinna külaskäigu üle, mis võimaldab tal tutvustada tema juhtimisel tegutsevaid aluseid Eesti inimestele. „Kõik huvilised on teretulnud tutvuma meie laevadega,“ kinnitas kontradmiral. Eskaader tegutseb vaatlus-, embargo-, pääste- ja terrorismivastastel operatsioonidel. Samuti laevade eskortimisel. Rahuajal on eskaadri põhitegevus seotud väljaõppega ning osalemisega mitmesugustel ühisõppustel. 

Ojuland avaldas kohtumisel heameelt NATO kiireageerimisüksuse Tallinna külaskäigu üle. „ NATOga liitumine oli Eesti riigile Euroopa Liiduga ühinemise kõrval väga oluline samm. Meil on heameel tervitada NATO fregattide juhte Eestis. Oleme väike riik, kuid me soovime anda alliansi sõjalisse võimekusse oma väärilise panuse ja osaleda rahvusvahelistel missioonidel võrdväärse partnerina,“ ütles Ojuland. 

Riigikogu aseesimees tutvustas külalistele ka Riigikogu tegevusega seotud aspekte.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside