Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland võttis täna vastu Euroopa Komisjoni ametnike delegatsiooni, kes viibib Eestis koolitusseminaril, et tutvuda Eesti valitsemissüsteemi ja Euroopa Liidu poliitika kohapealse koordinatsiooniga.

Ojuland tutvustas euroametnikele Riigikogu valimistulemusi ning uue Riigikogu koosseisu töö käivitamisega seonduvat. Endise Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehena rääkis Ojuland ka põhjalikult ELAKi tööpõhimõtetest, struktuurist ja otsustusprotsessist, mille vastu külalised suurt huvi tundsid.

Kõne all oli rahvusparlamendi roll Euroopa Liidu seadusandluse väljatöötamise protsessis. Ojulandi sõnul tuleks liikmesriikide parlamentide tööd selles küsimuses rohkem tähtsustada.

Euroopa komisjoni ametnikud esitasid Riigikogu esindajale küsimusi Euroopa Liidu edasist integratsiooni puudutavatel teemadel. Ojulandi sõnutsi ei ole vaja Euroopa Parlamendi rolli euroseaduste vastuvõtmisel suurendada, kuna liikmesriikide kodanike hulk,  kes selle parlamendi valib, on olnud läbi aegade väga madal ja sealsete saadikute poliitiline jaotus ei kajasta tegelikult liikmesriikides valitsevat rahva tahet. Ojuland tõi näite, et Europarlamendis on ligikaudu kolmandik sotsiaaldemokraatide käes, Eestis aga andis rahvas viimastel valimistel oma hääle peamiselt parempoolsetele erakondadele. „Me ei soovi, et sotsiaaldemokraatlikud mõjud läbi Europarlamendi hakkaksid Eestit mõjutama,” sõnas   Ojuland. Ta leidis ka, et Euroopa Komisjoni praegune 27-liikmeline koosseis ei ole muutunud tööd takistavaks ja seetõttu oli ennatlik põhiseaduslepingus vähendada komisjoni liikmete arvu 15-ni, mis võtaks meilt võimaluse igas komisjoni koosseisus oma volinik saada.

Ojuland rõhutas, et praegune valitsus jätkab senist konservatiivset immigratsioonipoliitikat ega kavatse võõrtööjõule oma uksi valimatult avada.  

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside