Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Teisipäeval toimunud põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse eelnõu laiendatud arutelul Riigikogu kultuurikomisjonis tõdes komisjoni esimees Peeter Kreitzberg kokkuvõtet tehes, et osalejate seisukohtades on palju ühtelangevust ja kõik osapooled tunnistavad koolireformi vajalikkust.
 
„Me ei saa mööda vaadata madalast sündivusest ja tõsiasjast, et meil lihtsalt ei jätku enam kõikide koolide jaoks lapsi. On illusoorne loota, et see olukord muutub ja taastub näiteks 1989. aasta olukord. Selleks peaks meil igas peres olema 4-5 last,“ ütles Kreitzberg.
 
Kreitzbergi sõnul ei saa koolireformiga enam viivitada, kuid sellega ei tohi tormata ka ülepeakaela.
 
„Me ei saa koolivõrgu ümberkorraldusega enam viivitada ja lasta asjadel kulgeda isevooluteed, sest sellisel juhul võib juhtuda, et kvaliteetne kooliharidus, eriti maapiirkondades, ei jõua enam kõikide lasteni. Kuid me ei saa ka ülemäära kiirustada ja viia reform läbi kuidagi lünklikult,“ tõdes Kreitzberg.
 
Eilsel arutelul osalesid haridus- ja teaduminister Tõnis Lukas, samuti maakondade esindajad ning haridustöötajaid, õpilasi, lapsevanemaid ühendavad liidud ja mitmed teiseste organisatsioonide esindajad. Põhjalikul arutelul said kõik välja öelda oma seisukohad ja esitada Riigikogu menetluses olevale põhikooli ja gümnaasiumiseaduse eelnõule (412 SE) oma ettepanekud. Hetkel valmistab kultuurikomisjon ette eelnõu teist lugemist.
Riigikogu pressitalitus
 

 

 

Tagasiside