Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pariisis algas Lääne-Euroopa Liidu (WEU) Assamblee 53. istungjärgu 1. osaistung. Istungjärgul esinesid sõnavõttudega Euroopa Liidu ja WEU eesistujariigi Saksamaa kaitseministeeriumi parlamentaarne riigisekretär Christian Schmidt, Bulgaaria parlamendi esimees Georg Pirinski ja Rumeenia kaitseminister Teodor Melescanu.

Arutati Euroopa kaitse- ja julgeolekuküsimusi puudutavaid ettekandeid, sealhulgas raportit “Euroopa julgeoleku- ja kaitsepoliitika tulevik – Berliini konverentsi järeldused”. Riigikogu WEU Assamblee delegatsiooni juht, poliitikakomitee liige Tarmo Kõuts esitas raportile kaks küberrünnakuid puudutavat parandusettepanekut. Need võeti pärast põhjenduste ärakuulamist vastu nii poliitikakomitees kui ka täiskogu istungil. Parandusettepanekud seisnesid koordineeritud küberrünnakute ohu teadvustamises Euroopa mastaabis ning osutasid neid käsitlevate seaduste ja konventsioonide vajadusele, lähtudes Euroopa Komisjoni jõupingutustest kriitilise infrastruktuuri kaitsel ja infoturbe tagamisel.

Muude küsimustena on Pariisis arutusel julgeolekuprobleemid Kaug-Põhjas ja Kagu-Euroopas, Euroopa maavägede isikkoosseis ja rahastamine, Euroopa Liidu lahinguüksused, sõduri tulevik, Euroopa relvajõudude osalus NATO missioonide jpm. Lisaks Tarmo Kõutsile osalevad istungjärgul Riigikogu WEU delegatsiooni liikmed Kalev Kallo ning Imre Sooäär.

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside