Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu korruptsioonivastase seaduse kohaldamise komisjon kohtus täna siseminister Ken-Marti Vaheriga, kes andis ülevaate Eesti elamislubade väljaandmise alustest ja sisserände piirarvu kujunemise protsessist ning vastas Riigikogu liikmete küsimustele seoses hiljuti meedias kajastamist leidnud äriühingu juhtorgani liikmeile elamislubade väljastamise juhtumiga. Nimetatud juhtumi taustal kinnitas Vaher, et endine Riigikogu liige Indrek Raudne, Riigikogu liige Siim Kabrits ning Nikolai Stelmach ei ole teda ega siseministeeriumi ametnikke kuidagi sisserände piirarvu kujundamisel mõjutanud. Istungil osalenud siseministeeriumi ning Politsei- ja Piirivalveameti esindajate sõnul lõpetatakse antud juhtumi najal algatatud teenistuslik järelevalvemenetlus lähinädalatel ning menetluse käigus selgunud asjaolusid arvestatakse ministeeriumis ettevalmistamisel olevate välismaalaste seaduse muudatusettepanekute väljatöötamisel. Korruptsioonivastase seaduse kohaldamise komisjoni esimees Andres Anvelt rõhutas: „Korruptsiooni erikomisjon ei saa kahjuks tungida kogu elamislubade andmisega seotud temaatika telgitagustesse, kuna meie komisjonile on seadusega pandud väga konkreetsed raamid, mis puudutavad Riigikogu liikmete majanduslike huvide deklaratsioone ning nende tegevus- ja toimingupiiranguid. Viimaste alla käib ka võimalik huvide konflikt.“

Riigikogu liikme Siim Kabritsa ja endise liikme Indrek Raudse 2011. aasta majanduslike huvide deklaratsioonide täiendaval kontrollimisel tõdes korruptsioonikomisjon, et märkimisväärseid puudujääke neis ei esinenud.

Korruptsioonikomisjoni järgmine istung toimub neljapäeval, 12. jaanuaril algusega kell 16, päevakorras on kohtumine majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsiga elamislubade kvootide teemal.

 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside