Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon otsustas täna konsensuslikult algatada arutamise kohalike omavalitsuste (KOV) korraldatud reklaamikampaaniate osas. Arutamise aluseks on avalike vahendite võimalikud korruptiivsed kasutamise juhtumid Põhja-Tallinna linnaosa vanema Katrin Tammemäe reklaamide, Tallinna linnapea Edgar Savisaare tervisespordi kampaania „Tallinn liigub“ ning Tartu linnapea Urmas Kruuse reklaami Tartu triatlonil puhul.

Lisaks otsustas komisjon küsida ekspertidelt arvamusi, teostada järelepärimisi reklaamkampaaniate tellijatelt ja sündmuste korraldajatelt ning uurida, kuidas toimus kampaania sisuline rahastamine.

Komisjoni eesmärk on jõuda hinnanguteni antud konkreetsete juhtumite osas ja samuti kujundada välja üldine seisukoht avaliku vahendi korruptiivse kasutamise suhtes.

„Komisjon soovib arvamuse kujundamisel olla võimalikult objektiivne, kuulates ära erinevate spetsialistide seisukohad. Komisjon ei taha hinnanguid anda valimiseelsel perioodil, sest seda võib käsitleda kui osa valimisvõitlusest, mis ei ole kindlasti erikomisjoni eesmärgiks,“ ütles korruptsioonikomisjoni esimees Andres Anvelt.

Arutamise aluseks on korruptsioonivastane seadus, mille § 3 lõige 1 punkt 2 ütleb: ametiisikul on keelatud avaliku vahendi korruptiivne kasutamine. Sama seaduse § 5 lõige 2 ütleb: avaliku vahendi korruptiivne kasutamine on ametiisiku poolt ametikohustust rikkudes avaliku ülesande täitmiseks mõeldud materiaalse või muu ressursi kasutamine ametiisiku enda või kolmanda isiku huvides, kui see toob kaasa avaliku huvi seisukohast ebavõrdse või põhjendamatu eelise ametiisikule või kolmandale isikule.

Korruptsioonivastase komisjoni liikmed on Liisa-Ly Pakosta (aseesimees), Rein Aidma, Lauri Laasi, Peeter Laurson, Meelis Mälberg, Aivar Riisalu ja Helmen Kütt.

Täiendav info: Andres Anvelt, telefon 52 477 47

Riigikogu pressiteenistus
9. september 2013
 

Tagasiside